Svarbiausi mitybos patarimai sveikiems dantims

Patarimai
Liepos 24d. 2023
Paskelbė: Dantų Priežiūra
Svarbiausi mitybos patarimai sveikiems dantims

Graži šypsena nėra vien dantų ir tarpdančių valymo nuopelnas. Tai, ką valgote yra ypač svarbu norint ilgai džiaugtis sveikais dantimis, dantenomis, subalansuota burnos mikrobioma bei visad geru burnos kvapu. Pateikiame jums keletą paprastų mitybos patarimų, kurie padės ne tik išlaikyti, tačiau ir ženkliai pagerinti jūsų burnos ir dantų sveikatą. 


1. Nevenkite pasimėgauti daug kalcio turinčiais produktais

Kalcis yra tikras superherojus jūsų dantims – jis veiksmingai stiprina dantų emalį ir taip didina jo atsparumą ėduoniui. Tokie produktai kaip pienas, sūris, jogurtas ir lapinės daržovės turi daug kalcio, tad reguliarus jų vartojimas išties prisideda prie dantų tvirtumo ir padeda išvengti karieso.


2. Pasikraukite mineralų

Tokie mineralai kaip fosforas ir magnis yra būtini siekiant išlaikyti sveikus dantis ir kaulus. Žuvis, riešutai ir pilno grūdo produktai yra puikūs šių mineralų šaltiniai, veiksmingai prisidedantys prie sveikos šypsenos. 


3. Ribokite cukrų

Dažnas cukraus vartojimas reikšmingai didina ėduonies riziką, kadangi būtent juo minta ėduonį sukeliančios bakterijos bei išskirdamos žalingas rūgštis, kenkia emaliui. Todėl yra ypač svarbu riboti daug cukraus turinčius produktus, saldumynus ir gaiviuosius gėrimus. 


4. Kuo mažiau greitųjų angliavandenių, kuo daugiau tikro maisto

Balta duona, sausainiai, traškučiai, daug krakmolo turintys produktai jau būdami jūsų burnoje yra skaidomi į cukrų – žalingų bakterijų maistą. Verčiau rinkitės kuo mažiau apdorotą maistą, grynus ir daug maistingų medžiagų turinčius maisto produktus, kurie yra palankesni ne tik jūsų dantims, bet ir bendrai sveikatai.


5. Gerkite pakankamai vandens

Vanduo – nepaprastai svarbus tiek jūsų kūnui, tiek dantims. Jis padeda nuplauti maisto likučius ir išlaikyti drėgmę jūsų burnoje, taip pat nuskalauti cukrų ir rūgštis sumažinant jų žalingą poveikį dantims. 


6. Taip – traškiems vaisiams ir daržovėms

Traškių vaisių ir daržovių kramtymas ne tik papildo jūsų organizmą būtinais vitaminais ir mineralais, tačiau ir valo jūsų dantis. Obuoliai, morkos ir salierai padeda valyti dantis bei stimuliuoti seilių gamybą, taip padedant neutralizuoti žalingas rūgštis jūsų burnoje. 


7. Saikingai vartokite lipnius, prie dantų kimbančius skanėstus

Lipnūs užkandžiai, tokie kaip kramtomi saldainiai ar džiovinti vaisiai ne tik turi daug cukraus, tačiau ir prikimba prie dantų ilgesniam laiko tarpui, padidindami ėduonies riziką, tad dažnai jų valgyti nepatartina.


8. Sumažinkite rūgštinį pH turinčių produktų vartojimą

Saldinti, gazuoti, alkoholiniai, rūgštūs, kofeino turintys gėrimai, sultys, actas bei rūgštinį pH, dirbtinių dažiklių ir konservantų turintys maisto produktai skatina ėduonies atsiradimą sudarydami rūgštinę terpę. Taip dantys tampa labiau pažeidžiami ėduoniui, atsiranda dantų spalvos pakitimų, vystosi emalio erozijos. 


9. Padėkite dantims geriau atlaikyti rūgščių atakas

Retkarčiais nusprendę pasimėgauti produktais, kuriuos ypač mėgsta ėduonį sukeliančios bakterijos, nepamirškite padėti dantims kuo geriau su jomis susidoroti. Pirmiausia, iškart po valgio praskalaukite burną vandeniu, o tuomet lėtai sučiulpkite vieną ksilitolio pastilę ar pakramtykite porą kramtomos gumos su ksilitoliu gabalėlių, kurie padės greičiau neutralizuoti rūgštis. Palaukite 30 min. kol seilės rūgštis neutralizuos ir tuomet išsivalykite dantis šepetėliu. Valant dantis iškart po valgio dar rūgštinėje burnos terpėje didėja tikimybė šepetėliu pažeisti emalį. 

Atraskite mūsų puikių skonių Miradent Xylitol pastiles ir kramtomasias gumas su ksilitoliu:


10. Daugiau gerųjų bakterijų!

Dar vienas būdas kaip kovoti su kariesu – padidinti gerųjų bakterijų kiekį burnos mikrofloroje. Tam puikiai tiks nedidelio rūgštingumo fermentuoti produktai, tokie kaip jogurtas ar kefyras bei maisto papildai su gerosiomis bakterijomis. 

Mūsų ypač rekomenduojami Curasept Biosmalto Probiotico maisto papildai su gerosiomis bakterijomis:


Sekdami šiuos patarimus ir palaikydami puikius kasdienės burnos higienos įpročius, sveika ir gražia šypsena galite džiaugtis tikrai ilgai. Turėkite omenyje, kad subalansuota mityba ne tik padeda jūsų dantims, tačiau ir prisideda prie puikios viso kūno sveikatos ir bei leidžia jaustis puikiai kiekvieną dieną. Taigi, valgykite maistingai, šypsokitės plačiai ir džiaukitės gražiais, laimingais dantimis!Dalintis:
Atgal į naujienų sąrašą