Patarimai sveikai šypsenai

Patarimai
Lapkričio 3d. 2021
Paskelbė: Dantų Priežiūra
Patarimai sveikai šypsenai

Jei skaitote mūsų įrašą, esame tikri, kad turite bent porą dešimčių metų dantų valymo patirties. Ir išties, dantis valome kasdien, tačiau ar tai darome kokybiškai? 

 

Norime su jumis pasidalinti keletu patarimų, kurie padės pakelti jūsų dantų valymą į naują lygį ir, tikimės, paskatins patobulinti esamus dantų valymo įgūdžius. 

 

Pradedam!




Tinkamas dantų šepetėlis


Pirmiausia, ar naudojate tinkamą dantų šepetėlį?  Viena dažniausių klaidų, kurias darome – naudojame netinkamo minkštumo dantų šepetėlius. Jokiu būdu nesirinkite vidutinio minkštumo ar kieto dantų šepetėlio, jei neturite protezuotų dantų. Per kietas dantų šepetėlis gali negrįžtamai sužaloti nuosavų dantų emalį ir traumuoti dantenas. Jei jūsų dantys ir dantenos sveikos, jums puikiai tiks minkštas dantų šepetėlis. Kamuoja jautrios dantenos ir jautrūs dantys? Tuomet jums labiausiai tiks ypač minkšti dantų šepetėliai.


Jei nešiojate breketus ar jums buvo ką tik atlikta operacija burnos ertmėje, ieškokite specialiai tam skirtų dantų šepetėlių. 







30 minučių taisyklė


Dantis valykite 30 minučių prieš valgį arba 30 minučių po valgio. Kodėl? Suvalgius maisto (ypač turinčio rūgštinį pH), mūsų burnos terpė tampa rūgštinė. Šios rūgštys tirpdo emalį ir neleidžia jam įsisavinti naudingų dantų pastos medžiagų. Gera žinia, jog mūsų seilės natūraliai šias rūgštis neutralizuoja per maždaug 30 minučių – būtent tuomet, kai mūsų burnos terpė tampa neutrali yra tinkamas metas valytis dantis. Taip rūgščių paveikto emalio nežalosime dantų šepetėliu, o dantų pastos ingredientai bus efektyviausiai pasisavinami. 

 

Taip pat patariama nevalgyti ir negerti bent 30 minučių išsivalius dantis, kad naudingi dantų pastos ingredientai nebūtų nuplaunami ir spėtų atlikti savo darbą papildant dantis trūkstamomis medžiagomis.







Koks dantų pastos kiekis reikalingas?

 

Dantų pastų reklamose dažnai matome kur kas didesnį dantų pastos kiekį ant šepetėlio nei reikia. Iš tiesų mums reikalingas vos žirnio dydžio dantų pastos kiekis. Stenkitės per daug nevilgyti vandeniu dantų šepetėlio, kad nebūtų praskiedžiami dantų pastos ingredientai. 






Dantų valymo įprastu dantų šepetėliu technika


Dantis pradėkite valyti nuo pačių sudėtingiausių vietų, o pabaikite lengviausiomis, t.y. pradėkite nuo krūminių link priekinių, nuo vidinės pusės link išorinės.


Yra nemažai dantų valymo technikų, tačiau viena geriausių yra valymas mažais sukamaisiais judesiais, laikant šepetėlį lyg rašiklį ir jį pakreipus 45° kampu. Taip šepetėlio pernelyg nespausite, o jo galvutė bus pakreipta link dantenų vagelės – būtent joje bakterijos ir apnašos kaupiasi gausiausiai. Dantis valykite apie 2 minutes.


Išsivalę dantis dantų pasta, neskubėkite jos išskalauti gausiu kiekiu vandens – taip nuskalausite naudingus dantų pastos ingredientus. Pakaks dantų pastos likučius išspjauti arba išskalauti burną tik nedideliu kiekiu vandens. 





Tarpdančių valymas – toks pats svarbus kaip ir dantų valymas


Dantų siūlas ir tarpdančių šepetėlis turėtų tapti jūsų kasdienės dantų valymo rutinos dalimi. Nevalant šių sunkiai prieinamų vietų, išvengti dantenų uždegimo ar tarpdančių karieso – tiesiog neįmanoma. Nelaukite kol dantenų uždegimas virs į periodontitą ar dantų netekimą – tarpdančių švara rūpinkitės jau dabar. 


Geriausios priemonės tarpdančių švarai – tinkamo dydžio tarpdančių šepetėlis, o ypač siauroms vietoms, kur nėra tiltų ar implantų – dantų siūlas. 







Įveikti blogą burnos kvapą padės liežuvio valiklis


Jūsų liežuvis kaupia išties nemažai bakterijų, skleidžiančių blogą burnos kvapą. Jas įveikti galite naudodami liežuvio valymui skirtą gelį ir liežuvio valiklį. Gelis puikiai padės naikinti bakterijas ir suteiks priešuždegiminį poveikį, o liežuvio valiklis švelniai pašalins bakterijas. Kaip naudoti liežuvio valiklį? Iškiškite liežuvį kiek galima daugiau, liežuvio valiklį braukite nuo viršaus žemyn, tuomet nuskalaukite valiklį ir pakartokite 3-4 kartus. 






Dalintis:
Atgal į naujienų sąrašą